Meslek Yüksekokulumuz ile Simav Eynal Mesleki ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Arasında Kültürel, Sosyal ve Bilimsel İşbirliği Protokolü

Meslek Yüksekokulumuz ile Simav Eynal Mesleki ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Arasında Kültürel, Sosyal ve Bilimsel İşbirliği Protokolü

Meslek Yüksekokulumuz ile Simav Eynal Mesleki ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında Kültürel, Sosyal ve Bilimsel İşbirliği protokolü yapıldı.

Protokol kapsamında Meslek Yüksekokulumuz Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü Yaşlı Bakım Programı öğrencilerine uygulama eğitimini Simav Eynal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi uygulama alanından faydalanabileceklerdir. Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Öğr. Gör. Dr. Harun ŞENER, "Yüksekokulumuz Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü Yaşlı Bakım Programı 1. sınıfı 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Simav ilçemizde öğrenim görmeye başladılar. Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü Yaşlı Bakım Programı uygulama dersleri için gerekli olan tesis ve altyapı hizmetlerinin tam olduğu Simav Eynal Mesleki ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yaşlı Bakım Hizmetleri Bölümünün imkânlarından yararlanmak için Eğitimde İşbirliği Protokolü hazırlandı ve uygulamaya konuldu. Yaşlı Bakım Program öğrencileri de Meslek Yüksekokulumuz binasında bölümüze ayrılan iki derslik ve laboratuvarlarda teorik eğitimlerini sürdürmektedirler. Öğrencilerimiz uygulama eğitimleri ise Simav Eynal Mesleki ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yaşlı Bakım Hizmetleri Bölümünün altyapısından faydalanılacaktır" bilgisini verdi.

Meslek Yüksekokul Müdürümüz Öğr. Gör. Dr. Harun ŞENER, daha sonra beraberinde bulunan Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. Şenay ÖZER ve Yüksekokul Sekreteri Hakkı AKTÜRK ile öğrencilerin teorik ve pratik eğitimlerini yapacakları mekanları yerinde incelemelerde bulunarak , Simav Eynal Mesleki ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul müdürü Yaşar Kağan ULU ve Müdür Yardımcısı Adnan ÇELİK’i ziyaret ederek Kültürel, Sosyal ve Bilimsel İşbirliği protokolünü imzaladılar.